השאירו פרטים ונחזור בהקדם  השפעת הקורונה על ענף הבניה ב- 2020

  שנת 2020  תהיה שנה שרובנו נרצה לשכוח, זו הייתה שנה לא קלה, שנה עמוסה, מגיפה עולמית , הכלכלה שבקריסה, התעופה שנסגרה, האבטלה החמורה,  והחיים שלנו שהשתנו מקצה לקצה.

  השפעת הקורונה על ענף הבניה-

  מגפת הקורונה השפיעה על הכלכלה במגוון היבטים. המגפה הובילה למיתון עולמי קשה ולשינוי בתחומים כלכליים שונים. המצב הכלכלי הושפע ממצב ההתמודדות עם המגיפה ובמקביל השפיע על אופן ההתמודדות עימה.

  מסגר לסגר הענפים דועכים  וגם סגירת ענף הבניה הייתה על הפרק  המשמעות הייתה השבתה מלאה. במסגרת דיונים עלתה האפשרות להחרגה של חלק מהענף. אך הוחלט שענף הבניה  עובר למתכונת חירום.  מדובר בענף שגם כך הסיכון בו גבוה. לפי החלטת  האוצר, יצטמצם כוח האדם שיורשה להגיע לעבודה של 70%. אחד הענפים שהוגדר כחיוני הוא ענף הבניה.

  סך התחלות הבנייה במחצית הראשונה של 2020 הסתכמו בכ- 22,750, ירידה של כ- 11% לעומת מחצית מקבילה אשתקד. הירידה התרחשה במהלך הרבעון השני שהסתכם בכ- 9,450 התחלות בלבד, ירידה של 27% לעומת רבעון מקביל אשתקד, מדובר בהיקפי בנייה נמוכים משמעותית בהשוואה להיקפי הבנייה בעשור האחרון, אם כי ברבעון הראשון סך ההתחלות היה גבוה יחסית לאותו רבעון בשנתיים קודמות.

  ברבעון השני חלה ירידה ניכרת בתעסוקת העובדים בענף הבנייה וסביר להניח שהמחולל העיקרי של הירידה בפעילות הענף היא השבתה חלקית של עובדי הבנייה במקצועות הרטובים.

  אך מצד שני יש הטוענים שהקורונה לא השפיעה על התחלות הבנייה ועבדו אפילו יותר טוב. הבנייה גדלה והקורונה לא השפיעה על התוצאות, מדובר בין היתר על חברות המספקות ציוד בטון, תבניות ליציקות בטון, החל משלב השלד ועד שלב הגמר לבניית בנייני מגורים, מסחריים, משרדים וכו'.

  הסגר היכה בהכנסות המדינה ממסים מענף הבנייה בספטמבר, אך בסיכום שנתי של הסכומים שהתקבלו מהענף, נראה כי הוא כמעט ולא נפגע מהמגפה, ואף הגדיל את הכנסותיו ורווחיו בתקופות שבין הסגרים – כך עולה מסקירה שפרסמה רשות המיסים.

  מעוניינים בפרטים נוספים?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  אלומלייט פתרונות הנדסיים אופטימליים באמצעות ציוד ותכן הנדסי נלווה

  אלומלייט הפתרון הנכון בשבילך

  קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל